WERSJE WARZONE OKAZJONALNIE

Ekstrakt: 7,7 plato

Alkohol: 3,0 %

IBU: 20

Słody: pszeniczny wędzony dębem

Chmiele: lubelski

Smoked Cracow to piwo w stylu grodziskim. Jedynym użytym słodem jest wędzony dębem słód pszeniczny, który nadaje piwu charakterystyczny smak. W zapachu dominują nuty zbożowe, a w tle delikatna wędzoność. Goryczka nie jest intensywna, podkreśla wędzony smak słodu pszenicznego. To lekkie piwo jest idealne na letnie upały.

 

 

 

Ekstrakt: 7,7 plato

Alkohol: 2,4 %

IBU: 20

Słody: pszeniczny wędzony dębem, czekoladowy, palony

Chmiele: lubelski

Smoked Cracow by Night to nasz eksperyment ze stylem grodziskim. Prócz słodu pszenicznego wędzonego dymem dębowym użyliśmy ciemnych słodów, które nadały piwu czarna barwę a także wpłynęły na aromat i smak. Prócz
charakterystycznej wędzonki odnajdujemy w aromacie zapach czekolady oraz palonych słodów. W smaku jest delikatnie czekoladowe oraz wędzone. Ciemne słody wpłynęły również na odczucie goryczki, która jest
tu bardziej wyczuwalna niż w jasnej wersji tego piwa, lecz nadal utrzymuje się na niskim poziomie.

Ekstrakt: 7,7 plato

Alkohol: 2,4 %

IBU: 20

Słody: pszeniczny wędzony dębem, karmelowy

Chmiele: centennial, lubelski

 

Smoked Cracow by Sunrise to kolejne podejście do stylu grodziskiego. Tym razem jest to wersja z dodatkiem słodu karmelowego oraz amerykańskiego chmielu centennial. Dzięki użyciu słodu karmelowego otrzymaliśmy bursztynową barwę, a także zwiększyło się odczucie pełni piwa. Centennial wpłynął na aromat i smak, dzięki niemu prócz wędzonki wyczuwamy cytrusy zarówno w smaku jak i aromacie.

Pewnie zauważyliście, że lubimy piwo w stylu grodziskim. Owszem. Bo jest pijalne i orzeźwiające. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć specjalną wersję „grodzisza”. Na święta! Obok sporej dawki amerykańskiego chmielu (spodziewajcie się cytryn, pomarańczy i grejpfrutów) dosypaliśmy mieszankę suszonych owoców, wzmacniając owocowy charakter Smoked Cracow Ho Ho Ho. Wesołych świąt!

Witamy na stronie Pracowni Piwa

Podaj proszę datę urodzenia.