Nowy rok – działamy

Nowy rok – działamy

Witajcie w nowym roku !

Dziękujemy wszystkim za piwne spotkania, warzenia, festiwale , doping i ciepłe słowa, które trafiały do Nas w ubiegłym roku. Mamy nadzieje, że również 2016 będzie obfitował w oby 😉 same dobre piwa i świetne spotkania oraz rozmowy nie tylko podczas festiwali.

kompaan

Pierwszym piwem uwarzonym w tym roku było wspólne piwo z browarem Kompaan Bier. Zaczęliśmy rok z dymem. Imperialnym dymem wędzonej pszenicy. Prócz bardzo polskiego stylu w nowej wersji 😉 użyliśmy polskich chmieli odmian Iunga, Oktawia oraz Izabella, które dostarczył nam Paweł Piłat z Polish Hops. Sami nie możemy doczekać się efektów końcowych i z niecierpliwością czekamy na premierę.

A skoro jesteśmy przy premierach to już w najbliższym czasie zaprezentujemy dwa nowe piwa. Premiera odbędzie się 22 stycznia w TapHouse.

Jednym z piw będzie american pale ale Róg Brackiej. W tym piwie stawiamy na pijalność i chmielowe orzeźwienie. Prócz dobrze znanych chmieli jak Citra czy Chinook użyliśmy odmiany Sorachi Ace. Efekt musimy przyznać jest bardzo ciekawy i jesteśmy ciekawi czy to piwo trafi w Wasze kubeczki smakowe:-)

róg brackiej

Data premiery nie jest przypadkowa, tak jak i drugie z piw. 22 to  special double ipa to potężne piwo, które powstało z okazji i dla wzniesienia toastu urodzinowego. W dniu premiery swoje urodziny obchodzą Tomek oraz Kuba.

Piwo zostało uwarzone 22 grudnia, początkowy ekstrakt wyniósł 22  i celowaliśmy w 220 IBU. Użyliśmy 22 dawek chmielu podczas całego procesu tworzenia tego piwa. Dodatkowo użyliśmy zestu z owoców cytrusowych, by mocniej podkreślić aromat i smak.

22

 

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami na premierze !

 

Na zdrowie!

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witamy na stronie Pracowni Piwa

Podaj proszę datę urodzenia.