Czas Premier ! 30.10.2014

Witajcie!

W najbliższy czwartek – 30.10.2014 swoją premierę będą miały dwa piwa !

Pierwsze z prezentowanych piw to  Huta’ 54 – Nowohucki Golden AleHuta54

Powstał za namową i we współpracy z Andrzejem, właścicielem Sklepiku z piwem, który mieści się na osiedlu Teatralnym w Nowej Hucie. Do wybrania tego stylu zainspirowała nas ostatnia podróż na Wyspy, konkretnie do Bristolu, gdzie mieliśmy okazję spróbować bardzo dobrego golden ale, który zapadł nam na długo w pamięć.

Golden ale to styl, który był odpowiedzią brytyjskich piwowarów na czeskiego pilsa. W naszym piwie odnajdziecie jasno – słomkową barwę, białą, drobną pianę i delikatny aromat owoców oraz cytrusów, które pochodzą z dodatku amerykańskich chmieli –  Cascade oraz Willamette.  Piwo ma średnie wysycenie, które sprzyja sesyjności. Podbudowa słodowa jest lekka, aby Huta’ 54 była jak najbardziej orzeźwiająca.  To piwo nieskomplikowane, nieprzesadzone, które ma służyć do orzeźwienia najlepiej w gronie znajomych.

pracownia&szalpiw nr 1

 

Drugim piwem, które zadebiutuje w czwartek będzie wspólne piwo Pracowni Piwa oraz Browaru Szałpiw!

Mamy nadzieję, że uda nam się spotykać na warzenie często, chcemy aby ta współpraca była długofalowa i owocna. Piwa, które dzięki niej powstaną to piwa, których żaden z browarów nie uwarzyłby sam. Łączymy pasję, siły i pomysły ! A oto pierwszy owoc współpracy – Nr 1Nr 1 czyli saison z dodatkiem przypraw i amerykańskich chmieli.

Piwo uderza aromatem przypraw – anyż, kardamon, imbir,cynamon oraz kolendra grają pierwsze nuty, a w tle cytrusowość pochodząca od chmieli:  Centennial oraz Citra.  Jasno-bursztynowa barwa to zasługa słodów pilzneńskiego, żytniego oraz pszenicznego. Wytrawne z delikatną goryczką , gdzie średnie wysycenie uwydatnia przyprawowy charakter, który również pojawia się w smaku.

Huta’ 54 oraz Nr 1 w najbliższy czwartek poleją się w Tap House Pracownia Piwa i Przyjaciele! Zapraszamy !

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witamy na stronie Pracowni Piwa

Podaj proszę datę urodzenia.